Açlık grevlerine destek: “Tecrite son, Öcalan’a özgürlük!”

171

Hapishanelerde yaşanan hak gaspları ve Öcalan üzerindeki tecrit uygulamalarını protesto etmek için KCDK-E’nin çağrısıyla Atina’da bugün eylem gerçekleştirildi. Sintagma’dan Türk Konsolosluğu’na gerçekleşen eyleme Partizan’ın da aralarında bulunduğu Türkiyeli devrimci örgütler ve Yunanistanlı sol-sosyalist kurumlar da katıldı

Atina: PKK önderi Abdullah Öcalan üzerindeki tecrit uygulamalarını ve Türkiye hapishanelerinde özelde devrimci, demokrat, yurtsever tutsaklara dönük gerçekleşen saldırıları protesto eden çeşitli eylemliklerle beraber hem hapishanelerde hem de dünyanın birçok yerinde açlık grevleri sürmektedir.

17 Eylül’den beri ölüm orucunu sürdüren TKP/ML ve MKP dava tutsakları Kadir Karabak ile Esat Naci Yıldırım’ın durumları ve süresiz dönüşümsüz açlık grevine dönüşen PKK ve PJAK’lı tutsaklarının açlık grevleri bugün kalıcı hastalıkların ve fiziksel sakatlıkların oluşacağı bir sürece gelmiştir.

Sintagma’dan Türk Konsolosluğu’na eylem

TC devletinin bu saldırılarını protesto etmek ve tutsaklara destek ve dayanışma için KCDK-E’nin çağrısıyla bugün (5 Ocak) Sintagma Meydanı’nda buluşan kitle Türk Konsolosluğu’na yürüdü. “Tecrite son, Öcalan’a özgürlük!”, “Devrimci tutsaklara özgürlük!” sloganlarını atarak konsolosluğa gelen kitle burada bir açıklama yaparak baskıları kınadı.

Eyleme aralarında Partizan’ın da aralarında bulunduğu Türkiyeli devrimci örgütler ve Yunanistanlı sol-sosyalist kurumlar destek verdi.